ContentFruiter má svojich stromohrdinov

Vystúpili sme spoza stromu a to znamená, že chceme, aby ľudia vedeli, kto sme, aké hodnoty prezentujeme ako jednotlivci, ale najmä ako celok. Záleží nám na krajine, v ktorej tvoríme, na regióne, v ktorom pôsobíme, a nemyslíme krátkodobo. Uvedomujeme si potrebu tvoriť súčasnosť tak, aby mala pozitívny dopad na budúcnosť. Veď aj o tom je content marketing. O dlhodobých a pretrvávajúcich hodnotách. Jednou z činností, v ktorých sa angažujeme, je podpora prírody a obnova lesov.

Milión stromov pre Slovensko

Bez váhania sme sa zapojili do projektu Milión stromov pre Slovensko, v rámci ktorého dobrovoľníci a firmy vysádzajú milión stromov nad rámec klasickej výsadby. Cieľom tohto projektu je vytvoriť stabilnú platformu pre výsadbu stromčekov v prírodnom prostredí Slovenska. Svojím kúskom práce dobrovoľníci prírode napomáhajú v zotavovaní po vplyve škodlivých činiteľov. Vietor, lykožrút a lesná zver, ktorá obľubuje čerstvé výhonky mladých stromčekov, bránia lesu rásť. Takto zničené prírodné prostredie sa potrebuje čím skôr zregenerovať. Vtedy prichádzajú na rad stromohrdinovia.

Stali sme sa stromohrdinami

Príroda je pre zdravie človeka nevyhnutná, lesy nám dávajú kyslík, energiu a poskytujú mentálny detox. V prírode zoceľujeme naše zdravie, stromy tvoria lesy a lesy pre človeka vytvárajú pomyselný energetický chrám. Z týchto dôvodov sme sa rozhodli priložiť ruku k dielu a pomohli sme vysadiť takmer 800 stromov, čím sme sa oficiálne aj my stali stromohrdinami.

Drina s dobrým pocitom

Náš deň D začal príchodom k lesnej správe Pezinok, kde nás čakal tím špecialistov – lesníci s náradím a pripravenými sadenicami buka lesného. Spoločne sme vošli do lesa, kde sme si zložili veci, natiahli rukavice a nechali si vysvetliť, ako správne očistiť plôšku od buriny, ako prekypriť pôdu a ako kvalitne zasadiť stromček. Ak si niekto myslel, že ho bude čakať pripravený pozemok s vykopanými jamami na sadenie, tak sa mýlil. Všetko sme si poctivo vykopali sami, vložili sadeničky a poriadne zahrabali a spevnili koreň. Aj napriek určitej fyzickej námahe sme sa z tejto „brigády“ všetci skutočne tešili. Vyšlo nám krásne slnečné jesenné počasie, ktoré nám spríjemnilo túto hodnotnú aktivitu.

Les ako zázračný ekosystém

V rámci obedňajšej prestávky sme si každý našli svoje miesto uprostred lesnej čistinky a spolu s lesníkmi sa pustili nielen do občerstvenia, ale aj do búrlivej debaty. Lesníci nám zodpovedali aj na prvý dojem ťažšie otázky ohľadom vyrubovania slovenských lesov, o tom, koľko sa vyrúbe a koľko zasadí, ako sa o les treba starať a kedy je potrebné ponechať starostlivosť na les samotný. Okrem toho sme sa dozvedeli, ako lesy a stromy medzi sebou komunikujú a ako komunikujú odborníci v oblasti ochrany a prírody a rôzni eko-aktivisti s lesníkmi.

Podporíme región

Vlastná skúsenosť so sadením stromov na území lesa neustále atakovanom či zničenom škodlivými činiteľmi nás opäť utvrdila v dôležitosti myslieť na budúcnosť. Ide o dobrý pocit z vykonanej práce, ale najdôležitejšie je, že po sebe niečo reálne zanecháme. Potešili sme sa, že projekt bude počas jarnej výsadby pokračovať aj v okolí Nitry, a my sme pripravení znova nasadiť rukavice a obuť vibramy. Sme Fruiteri a sme stromohrdinovia.

Pravidelný newsletter

Odšťavený z čerstvých marketingových noviniek, plný výživných informácií. Nezmeškajte náš obsah a zostaňte v obraze.

Author avatar
Lenka Belovičová
Lenka posilnila tím CF ako PR & Marketing manažérka s dušou vizionára so zmyslom pre detaily. Má za sebou skúsenosti s projektovým manažmentom vo verejnom, súkromnom aj neziskovom sektore. Jej kreatívna povaha, tímový duch a vytrénovaný multitasking si poradia s každou novou výzvou. V dynamickom prostredí sa cíti ako ryba vo vode. Plynule rozpráva niekoľkými cudzími jazykmi, miluje cestovanie a mimo práce ju nájdete na horách alebo pred objektívom fotoaparátu.