od roku 2019

Zvýšenie predaja o 180% v e‑shope SCANquilt

Popis projektu

Koncom roka 2019 sme zahájili spoluprácu so spoločnosťou QUILTEX a.s., ktorá je známa výrobou bytového textilu pod značkou SCANquilt. Materiály použité vo výrobkoch spĺňajú prísne požiadavky medzinárodných noriem uplatňované v rámci EÚ pre oblasť ekológie textilu. Neobsahujú zdraviu škodlivé a alergické látky v takých množstvách, ktoré by mohli ohroziť zdravie užívateľov všetkých kategórií.

Okrem 11 kamenných predajní zákazníkom ponúka možnosť zakúpiť si jej produkty vo vlastnom e‑shope na doméne scanquilt.sk. A práve na e‑shop sme sa zamerali aj v rámci našej spolupráce.

Ide o spoluprácu, pri ktorej sme garantovali nárast predaja v e‑shope, na čo sme naviazali aj časť našej odmeny. Garanciu medziročného rastu predaja v e‑shope sme definovali na úrovni 40%. Výsledok, ktorý sme po prvom roku dosiahli prekvapil ako nás, tak i klienta. Rast predaja v e‑shope bol medziročne na úrovni 80,04%. Najvyšší rast pritom zaznamenali výnosy z organickej návštevnosti (rast výnosov o 150%). V nasledujúcom roku sme náš výsledok ešte zlepšili a postarali sme sa o nárast ďalších 40%.

V roku 2022 sme spoluprácu rozšírili aj do Českej republiky, kde pre SCANquilt zabezpečujeme tvorbu obsahu v blogu a natívnu reklamu.

V roku 2023 sme pripravili päť dielny video seriál v spolupráci so slovenským neurogenetikom a odborníkom na spánok Tomášom Eichlerom. Len na YouTube mali videá viac ako 115 000 pozretí.

Čísla a fakty

Výsledky projektu za 5 rokov spolupráce

Kumulatívny rast obratu e-shopu scanquilt.sk z organickej návštevnosti v období rokov 2019-2021

149,44%

medziročný rast výnosov z organickej návštevnosti

255,2%

medziročný rast výnosov zo sociálnych sietí

+215 000

celkový počet návštev obsahu blogu

+180%

zvýšenie predaja v eshope

CASE STUDY

Ako sme naštartovali predaj v e-shope SCANquilt

Zvýšili nám predaj o 80%

“Spoluprácu s agentúrou ContentFruiter považujeme za veľmi úspešnú. Okrem vytvorenia originálneho obsahu a zlepšenia vizuálnej stránky online profilov nám už v prvom roku spolupráce pomohli k rastu obratu e‑shopu o 80%. Agentúra sa hneď od začiatku stotožnila s našou filozofiou a obsahovo nás posunula bližšie k zákazníkom. Oceňujeme promptnú a jasnú komunikáciu s tímom. Väčšinu výstupov schvaľujeme na prvýkrát, vďaka čomu môžeme ušetrený čas a energiu využiť na ďalší rozvoj.”

Ing. Róbert Hliničan

výkonný riaditeľ

QUILTEX a.s.

Ukrojte si z našej chuti